Diş Eti Çekilmesine Kekik Suyu Kullananlar

Gösterim: 44006

Diş eti çekilmelerine iyi gelen doğal tedavi yöntemlerine geçmeden önce ilk yapmanız gerekenin en kısa zamanda diş hekimine muayene olmanız gerektiği unutulmamalıdır. Aşağıdaki bahsedilen yöntemler diş etlerine iyi geldiği bilinen doğal ürünlerdir ancak tedavi yerine geçmezler. Diş eti çekilmeleri genellikle kötü ağız hijyeni diş taşları gibi diş ve diş eti ilişkisini bozan ve diş hekimi tedavisi gerektiren unsurlardır. Diş eti çekilmesine neden olan problem tedavi edilmeden hiçbir doğal yöntem iyileşme sağlamaz.

Diş Eti Çekilmesinde Kekik Suyu Kullananlar

Diş Eti Çekilmesinde Kekik Suyu Yöntemi

Kekiği kaynatıp suyunu içtiğinizde diş eti çekilmesine iyi geldiği anlaşılmıştır. Eğer diş eti çekilmesi hastalığını yaşıyorsanız akşam yemeklerinden sonra 1 çay bardağı kekik suyu kaynatıp içebilirsiniz. Kekik kürü, diş eti çekilmesini büyük ölçüde önlüyor. Diş sağlığı için adeta şifa deposu olan kekik kürü, sıvı halde gargara şeklinde ya da fırçalama yöntemiyle uygulanabiliyor. Antibakteriyel bir etkisi olan kekik, diş eti iltihabını engelleyerek diş eti çekilmesinin önüne geçiyor.

Diş Eti Çekilmesinde Kekik Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler

1 tatlı kaşığı dağ kekiği
1 bardak su

Hazırlanışı

Bir bardak suyun içerisine kekikleri ekleyin ve kaynatmaya başlayın. 5 dakika kaynattıktan sonra kekileri alın ve ılımaya bırakın. Her gün bu su ile dişlerinizi fırçalayın ya da gargara yapın. Düzenli olarak 1 -2 ay diş eti çekilmesi için kekik kürünü uygulayın.

 

Şap Yöntemi;

Şap iltihap kurutucu etkisiyle bilinir. Bu nedenle diş etlerinde meydana gelen iltihaplanmalara ve diş eti çekilmesine şap yöntemi iyi gelecektir.

Bu yöntemi uygulamak için bir tatlı kaşığı şap ile 1 bardak suyu karıştırabilirsiniz. Bu su ile ağzınızı her gün bir defa gargara yapmak iyi gelecektir.

 

Yeşil çay yöntemi

Yeşil çay içerdiği antioksidan miktarı sayesinde diş eti çekilmesinden faydalanabileceğiniz doğal bir içecektir.  Diş eti çekilmesini sıklıkla yaşıyorsanız günde en az 2 bardak yeşil çay tüketebilirsiniz.

 

Karanfil Yöntemi

Karanfilde diş eti çekilmesine iyi gelecek bir diğer etkili yöntemdir. İçerisinde yer alan antiseptikler sayesinde karanfil diş eti çekilmesine iyi gelecektir.  Karanfilden her gün 3 adet çiğnemek diş eti hastalıklarınıza oldukça iyi gelecektir.

 

Aloe Vera Yöntemi

Aloe vera, antibakteriyel özelliği sayesinde ağzınızda oluşan bakterilerin kısa süre içerisinde yol olmasını sağlar. Bu bakterilerin varlığını sonlandırabilmek için, aloe vera bitkisini ortadan ikiye bölüp, içerisindeki jeli, diş etlerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra ağzınızı iyice çalkaladığınızdan emin olun.